Olimpia începe cu dreptul returul

dsc_0270În acest sfârșit de săptămână, Liga a III-a la fotbal și-a disputat primul episod a returului acestui sezon.

Olimpia Rm. Sărat a primit vineri, cu începere de la ora 15:00, vizita celor de la C.S.M. Pașcani. Moldovenii  reușesc să producă stupoare în tribune și deschid scorul încă din minutul 3 prin Macovei însă râmnicenii încep să arate că sunt favoriți în această partidă și doresc să își păstreze invincibilitate în fața propriilor suporteri și, până la pauză, revin pe tabelă prin Bogdan Bălan (12) și Marius Tîrîlă (33). Acesta a fost de altfel și rezultatul final al partidei, rezultat în urma căruia Olimpia urcă 1 loc în clasament.

Pentru jucătorii Olimpiei urmează o deplasare la Râșnov, sâmbătă, 11 martie, unde vor da piept cu formația locală Olimpic Cetate.

OLIMPIA RM. SĂRAT 2-1 C.S.M. PAȘCANI

Marcatori: Bălan B. (12), Tîrîlă M. (33) / Macovei M. (3)

Stadion: „OLIMPIA”

Spectatori: 200

Arbitri: Moldoveanu Cristian (Sfântu Gheorghe), Pavel Cojocaru Andrei (Braşov), Boncz Gabriel (Făgăraş).

OLIMPIA: Jalbă – Hîră, Tîrîlă, Ceaușel, Chivu, Tuca(Tudoran 63), Bodoc, Cîrjan(Drăghici 79), Bălan(Matache 88), Tănase(Ghițulescu 30), Roman -c-