Olimpia înfrântă de Miroslava pe teren propriu după ce nu mai pierduse de 3 ani

În acest sfârșit de săptămână, seria 1 a Ligii a 3-a și-a disputat episodul cu numărul 18.

Olimpia Rm. Sărat a primit vineri cu începere de la orele 15:00 vizita ocupantei ultimei poziții a podiumului, Știința Miroslava într-o partidă frumoasă, disputată, mult peste nivelul eșalonului terț al fotbalului românesc.

După ce Bogdan Bălan și Sebastian Cîrjan ratează, din poziții excelente, deschiderea scorului pentru galben-albaștri, oaspeții profită și reușesc să obțină toate punctele puse în joc datorită penalty-ului transformat de Tăcuțanu în minutul 59 și golului marcat de Nemțanu atunci când mai erau 15 minute de joc din timpul regulamentar.

Etapa următoare, Roman și compania se vor deplasa, sâmbătă, 25 martie, în județul Brăila pentru partida împotriva celor de la Sportul Chiscani.