Olimpia, ultima reprezentație din acest sezon pe terenul celor de la Liești

În acest sfârșit de săptămână, eșalonul al treilea fotbalistic românesc își va consuma ultimul episod al sezonului 2016-2017.

În Seria 1, Olimpia Rm. Sărat se va deplasa în această ultimă rundă în județul Galați pentru a înfrunta formația Sporting Liești într-o partidă ce se va disputa mâine (n.r. vineri) cu începere de la orele 18:00.

În tur, râmnicenii și-au adjudecat toate punctele, scor 2-0, după reușitele  lui Bălan B. (8) și a lui Ceaușel D. (80), iar acum ambele formații vin după înfrângeri în runda precedentă, Olimpia pierzând în ultimul minut al prelungirilor meciul de pe teren propriu cu AFC Hărman, scor 1-2, în timp ce gălățenii au fost învinși, scor 5-2, la Bacău de Aerostar.

Partida va fi condusă de o brigadă exclusiv din Iași avându-i în componență pe Lungu Valentin, Diaconu Andrei și Ciuban Cosmin. Observatori vor fi domnii Pop Ion Gabriel Flaviu (Bacău), respectiv Stoian Cosmin (Constanţa).