CSM Rm. Sărat, debut cu victorie în noul sezon

Vineri seară CSM Rm. Sărat a debutat în fața propriilor suporteri în noul sezon al Ligii a III-a. Adversarul râmnicenilor din această rundă inaugurală a fost Sportul Chiscani, un adversar pe care elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc l-au mai întâlnit și în sezonul precedent.

Partida începută de la orele 18:00 i-a găsit pe galben-albaștri în atac încă de la primul fluier al centralului și, după numai două minute scurse de la startul meciului, fundașul brăilenilor, Boariu, face un fault în postură de ultim apărător iar centralul Motan nu ezită și îi arată direct cartonașul roșu. În atac, cu dorință aprigă de victorie, cu un joc pe măsură și cu un om în plus, lucrurile decurg cum nu se poate mai bine pentru CSM fapt care îl înregistra și tabela de marcaj după numai 18 minute de joc, 2-0 datorită reușitelor lui Tudoran și a lui Roman, iar până la pauză gazdele au mai scuturat o dată plasa porții lui Tudor prin Bălan în minutul 31.

Mitanul secund se desfășoară după același scenariu, cu râmnicenii controlând autoritar partida, Crețu reușind să ducă scorul la 4-0 în minutul 56. Acesta a fost, dealtfel, și scorul final după cele 90 de minute.

În etapa următoare, jucătorii de la CSM Rm. Sărat se vor deplasa la Slobozia pentru a da piept cu formația din localitate, Unirea.

Click AICI pentru a vedea galeria foto a meciului

Echipa CSM Rm. Sărat îi mulțumește și îi urează bun venit în rândul ei celei ce ne va reda prin imagini partidele echipei, MARA ENESCU!