CSM Rm. Sărat învinsă la Unirea Slobozia

După victoria din runda inaugurală de pe teren propriu, scor 4-0, în fața brăilenilor de la Sportul Chiscani, râmnicenii de la CSM s-au deplasat sâmbătă, 2 septembrie, pentru etapa cu numărul 2 a Ligii a III-a în fieful Unirii Slobozia, una din cele mai bune echipe ale acestui eșalon care și-a anunțat intenția de a promova în eșalonul secund la sfârșitul acestui sezon lucru care se vede și după numele care alcătuiesc lotul formației ialomițene, nume cu ștate vechi și cu multe partide în eșaloanele superioare ale fotbalului românesc. Acest lucru s-a văzut cert și pe tabela de marcaj la sfârșitul celor 90 de minute, chiar dacă râmnicenii au reușit să deschidă scorul prin Bogdan Bălan în minutul 15. Până la pauză gazdele au reușit să întoarcă scorul în favoarea lor prin Răduca (24) și Bucă (31) pentru ca la final scorul să arate 6-1 în favoarea ialomițenilor datorită a încă patru reușite ale lui Toma (64), Răduca din penalty (72), Teodorescu tot din penalty (78) și a lui Gherasim (82).

În runda următoare, etapa cu numărul 3, CSM Rm. Sărat va evolua pe teren propriu, vineri, 8 septembrie, cu începere de la orele 17:00, atunci când va primi vizita formației secunde a celor de la FC Voluntari.