CSM Rm. Sărat se întoarce cu toate punctele de la Borcea și obține a treia victorie din patru etape

Etapa cu numărul 4 a seriei a 2-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc a programat pentru CSM Rm. Sărat o deplasare în județul Călărași la nou-promovata Agricola Borcea, o formație incomodă care cedează greu punct sau puncte pe teren propriu.

Elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc au făcut o partidă foarte bună dominând pe tot parcursul meciului, atât teritorial cât și din punct de vedere al posesiei. Chiar dacă șutul lui Roman din minutul 35 lovește stâlpul din partea stângă a portarului călărășean, fotbaliștii râmniceni reușesc să între la pauză în avantaj datorită reușitei lui Bălan din minutul 44.

Galben-albaștrii ies de la cabine determinați să mai înscrie și să se întoarcă la Râmnic cu toate punctele puse în joc. Acest lucru s-a văzut și pe tabela de marcaj care, în minutul 71 arăta scorul de 3-0 datorită triplei lui Bogdan Bălan din minutele 53, respectiv 71. Gazdele reușesc să reducă din diferență după 5 minute prin Bumbac care înscrie de la punctul cu var însă nu mai au forța de a mai schimba tabela…1-3.

Așadar, CSM Rm. Sărat obține cea de-a treia victorie din patru etape scurse și așteaptă vizita brăilenilor de la Victoria Traian într-o partidă ce se va disputa vineri, 22 septembrie cu începere de la orele 17:00.