Olimpia Rm. Sărat – Sportul Chiscani în prima etapă a Ligii a III-a

     Miercuri, 16 august, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului în cele cinci serii ale Ligii 3, sezonul 2017-2018.

     Repartizată în Seria a II-a, alături de echipe precum FCSB 2, Viitorul 2, Voluntari 2 sau Farul Constanța,  Olimpia Rm. Sărat va debuta în noua stagiune ce va începe pe 26 august pe teren propriu împotriva formației Brăilene, Sportul Chiscani. Cele două formații s-au întâlnit și în sezonul trecut atunci când ambele făceau parte din Seria I.

     Primul derby pentru râmniceni va avea loc chiar în etapa secundă atunci când aceștia se vor deplasa pe terenul Unirii Slobozia. Partida împotriva celor de la Viitorul 2 se va disputa în runda cu numărul 6, iar cea împotriva constănțenilor de la Farul va avea loc în etapa a 9-a tot în deplasare, în timp ce duelul reprezentantelor buzoiene, cu Metalul Buzău, va avea loc în etapa a 11-a pe sinteticul din Crâng.

Iată programul complet al turului:

ETAPA 1

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
FC VIITORUL 2 (CT) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) stă
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – SC FCSB 2 (B)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)

ETAPA 2

AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
SC FCSB 2 (B) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – FC VIITORUL 2 (CT)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)

ETAPA 3

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
FC VIITORUL 2 (CT) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) stă
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – SC FCSB 2 (B)

ETAPA 4

AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – SC FCSB 2 (B)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – FC VIITORUL 2 (CT)

ETAPA 5

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
FC VIITORUL 2 (CT) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
SC FCSB 2 (B) stă

ETAPA 6

FC VIITORUL 2 (CT) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – SC FCSB 2 (B)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)

ETAPA 7
AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – FC VIITORUL 2 (CT)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
SC FCSB 2 (B) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACSM OLTENIŢA (CL) stă

ETAPA 8

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) stă
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – SC FCSB 2 (B)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
FC VIITORUL 2 (CT) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)

ETAPA 9

ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – FC VIITORUL 2 (CT)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
SC FCSB 2 (B) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)

ETAPA 10

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS FC DELTA DOBROGEA
TULCEA (TL)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) stă
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – SC FCSB 2 (B)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
FC VIITORUL 2 (CT) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)

ETAPA 11

AFC METALUL BUZĂU (BZ) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – FC VIITORUL 2 (CT)
SC FCSB 2 (B) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)

ETAPA 12

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) stă
FC VIITORUL 2 (CT) – SC FCSB 2 (B)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)

ETAPA 13

SC FCSB 2 (B) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
FC VIITORUL 2 (CT) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)

ETAPA 14

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) stă
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
FC VIITORUL 2 (CT) – ACSM OLTENIŢA (CL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – SC FCSB 2 (B)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)

ETAPA 15

ACSM OLTENIŢA (CL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
SC FCSB 2 (B) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) stă
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – FC VIITORUL 2 (CT)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)

 

Iulian Grigoraș

Reclame

EXCLUSIV: Olimpia va juca tot în Seria I a Ligii a III-a. Vezi componența seriei și programul competițional

     antet siteAstăzi, FRF a anunțat componența celor 5 serii ce cuprind un număr de 74 de echipe ce vor participa în noul sezon al Ligii a III-a cu specificația că există posibilitatea ca luni sau marţi o a 75-a echipă să fie primită în Liga 3, în speţă Farul Constanţa, totul depinzând de declararea sau nu a falimentului clubului de la malul mării. Totodată, a fost stabilit și țintarul sezonului 2016-2017.

     În ceea ce o privește pe Olimpia Rm. Sărat, aceasta va face parte tot din Seria I alături de alte 14 formații:

1. Olimpia Râmnicu Sărat

2. Avântul Valea Mărului
3. Sportul Chișcani
4. Olimpic Cetate Râşnov
5. SC Bacău
6. Ştiinţa Miroslava
7. CSM Roman
8. Metalosport Galaţi
9. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
10. Sporting Lieşti
11. Aerostar Bacău
12. CSM Paşcani
13. Atletico Vaslui
14. AFC Odorheiu Secuiesc
15. AFC Hărman

Campionatul celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc va debuta sâmbătă, 3 septembrie. Mai jos, vă facem cunoscut partidele pe care galben-albaștrii le vor disputa în turul noului sezon:

ETAPA 1: CSM Paşcani – Olimpia Rm. Sărat

ETAPA 2: Olimpia Rm. Sărat – Olimpic Râşnov 

ETAPA 3: Ştiinţa Miroslava – Olimpia Rm. Sărat

ETAPA 4: Olimpia Rm. Sărat – Sportul Chişcani

ETAPA 5: Atletico Vaslui – Olimpia Rm. Sărat 

ETAPA 6: Olimpia Rm. Sărat – Metalosport Galaţi

ETAPA 7: CSM Roman – Olimpia Rm. Sărat 

ETAPA 8: Olimpia Rm. Sărat – Av. Valea Mărului

ETAPA 9: Olimpia Rm. Sărat – SC Bacău

ETAPA 10: AFC Od. Secuiesc – Olimpia Rm. Sărat 

ETAPA 11: Olimpia Rm. Sărat – stă

ETAPA 12: AFK Csikszereda M. Ciuc – Olimpia Rm. Sărat

ETAPA 13: Olimpia Rm. Sărat – Aerostar Bacău

ETAPA 14: AFC Hărman – Olimpia Rm. Sărat 

ETAPA 15: Olimpia Rm. Sărat – Sporting Lieşti

ARTICOL: Iulian Grigoraș

Olimpia Rm. Sărat și-a aflat programul sezonului 2015-2016 al Ligii a III-a

lot grup jucatori 2 - CopieAstăzi, începând cu orele 11:00, sala „Nicolae Dobrin” din incinta sediului Federației Române de Fotbal a fost gazda tragerii la sorţi a poziţiilor din tabelele Berger ce au stat la baza alcătuirii calendarului competiţional al Ligii a III-a.

Cele 75 de echipe înscrise au fost împărţite în cinci serii, componenţa acestora fiind validată prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 27 iulie 2015 şi modificată prin decizia Comitetului de Urgență al FRF din 12 august.

În ceea ce o privește pe campioana Buzăului, nou-promovata Olimpia Rm. Sărat, aceasta va debuta în fața propriilor suporteri într-un meci împotriva celor de la Petrotub Roman după care galben-albaștrii vor avea parte de două deplasări.

Iată programul complet al turului:

  • Etapa I: Olimpia Rm. Sărat – Petrotub Roman

  • Etapa II:  Bucovina Rădăuți – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa III: F.C. Panciu – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa IV: Olimpia Rm. Sărat – F.C. Zagon

  • Etapa V: C.S.M. Paşcani – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa VI: Olimpia Rm. Sărat – Metalosport Galați

  • Etapa VII: Inter Dorohoi – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa VIII: Olimpia Rm. Sărat – Atletico Vaslui

  • Etapa IX: Aerostar Bacău – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa X: Olimpia Rm. Sărat – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

  • Etapa XI: Știința Miroslava – Olimpia Rm. Sărat

  • Etapa XII: Olimpia Rm. Sărat – Cetatea Târgu Neamț

  • Etapa XIII: Sporting Lieşti – Olimpia Rm. Sărat

Olimpia Rm. Sărat își va afla programul noului sezon pe 18 august

lot grup jucatori 2 - CopieRepartizată în Seria a II-a din cadrului Ligii a III-a în sezonul 2015-2016, proaspăt promovata Olimpia Rm. Sărat își va afla țintarul, alături de restul echipelor ce alcătuiesc toate cele 5 serii, pe 18 august.

Startul noii ediţii a celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc a fost stabilit pentru ziua de 29 august. Astfel, reprezentanții cluburilor din Liga a III-a sunt invitați pe data de 18 august 2015, la ora 11:00, la Casa Fotbalului, sala ”Nicolae Dobrin”, în vederea efectuării tragerii la sorţi a poziţiilor pe care le vor ocupa echipele în tabelele Berger ce vor sta la baza alcătuirii calendarului competiţional.

Iată componența Seriei a II-a:

ACS Olimpia Râmnicu Sărat

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea
CS Tunari
SC FC Metaloglobus Bucureşti
ACS Callatis 2012 Mangalia
ACS Înainte Modelu
ACS Gloria Popeşti Leordeni
ASC Juventus Bucureşti
ACS Viitorul Domneşti
CS Inter Clinceni
AFC Unirea 04 Slobozia
SC Dinamo 1948 II SA
AS Voinţa Snagov
FC Viitorul II SA
ACSM Olteniţa
CS Petrolistul Boldeşti