CSM Rm. Sărat 3-3 Viitorul Ianca în primul test al iernii

Aflați în plină perioadă de pregătire a returului acestui sezon, fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat au susținut sâmbătă de la ora 11:00 un prim meci de verificare din această perioadă în compania formației de Liga a IV-a Brăila, Viitorul Ianca.

Disputată pe un teren acoperit de zăpadă și pe o ceață densă, partida a oferit câteva faze frumoase dar și răsturnări de scor. După ce brăilenii au dezghețat tabela în minutul 11, râmnicenii au reușit să revină și să preia conducerea cu 2-1 însă scorul pauzei a fost unul nedecis, 2-2. Roman și compania au ieșit mai deciși de la cabine și au preluat din nou conducerea însă oaspeții au reușit să restabilească egalitatea și, totodată, rezultatul final, datorită unei lovituri de pedeapsă de la punctul cu var.

În această partidă, Marius Tîrîlă și Sorin Bodoc au folosit întreg lotul avut la dispoziție.

CSM Rm. Sărat 3-3 Viitorul Ianca

Pentru râmniceni marcând Bobe (pen.), Crețu și Roman

Arbitri: Glodeanu Alexandru, Done Cătălin, Jora Laurențiu

Următorul test de verificare al râmnicenilor va avea loc în deplasare, pe terenul divizionarei secunde Dacia Unirea Brăila.