CSM Rm. Sărat va primi vineri vizita sucevenilor de la Foresta

     După remiza albă obținută de fotbaliștii râmniceni în runda precedentă pe terenul celor de la CSM Pașcani, elevii lui Tîrîlă, Bodoc și Bodan vor primi vizita celor de la Foresta Suceava în acest sfârșit de săptămână.

     Partida va conta pentru etapa cu numărul patru și se va disputa mâine (n.r. vineri) cu începere de la orele 17:00 pe Stadionul Municipal „OLIMPIA” din Rm. Sărat.

     Brigada ce va conduce acest meci va fi compusă din Aelenei Ciprian (Iaşi), Condurache Adrian (Paşcani) și Contofan Iulian (Iaşi) în timp ce observatori vor fi domnii Brînduşă Ionel Niculae, Fodor Jozsef Lajos.

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri:
CSM Râmnicu Sărat   –   Foresta Suceava
CSM Roman   –   CSM Focşani
CSM Paşcani   –   Sănătatea Darabani
Sâmbătă:
KSE Târgu Secuiesc   –   Şomuz Fălticeni
Metalul Buzău   –   AFC Botoşani 2
Sporting Lieşti   –   Bucovina Rădăuţi
Ştiinţa Miroslava   –   Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi   –   Gloria Buzău

 

Iulian Grigoraș

Reclame

CSM Rm. Sărat, deplasare la Pașcani

     Campionatul ligii a III-a a ajuns deja la episodul cu numărul trei, episod ce se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni.

     Primele două partide ale acestei etape vor avea loc vineri, 7 septembrie, cu începere de la orele 17:00, oră la care se vor desfășura meciurile pe tot parcursul lunii septembrie.

     Jucătorii CSM-ului din Rm. Sărat se vor deplasa mâine la Pașcani pentru a întâlni formația locală, CSM Pașcani.

PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

Vineri:
CSM Paşcani   –   CSM Râmnicu Sărat
AFC Botoşani 2   –   KSE Târgu Secuiesc

 

Sâmbătă:
Sănătatea Darabani
Ceahlăul Piatra Neamţ   –   Oţelul Galaţi
Gloria Buzău   –   Sporting Lieşti
Bucovina Rădăuţi   –   Metalul Buzău
Şomuz Fălticeni   –   CSM Roman
CSM Focşani   –   Foresta Suceava

 

Iulian Grigoraș

CSM RM. Sărat – CSM Focșani, astăzi de la 18:00

     Formația locală de Liga a III-a, CSM Rm. Sărat, va primi vineri, 31 august, de la orele 18:00, vizita celor de la CSM Focșani într-o partidă ce va conta pentru etapa cu numărul doi al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc.

     În prima rundă, vrâncenii au luat toate cele trei puncte în deplasarea de la Șomuz Fălticeni, scor 0-1, iar la mijlocul acestei săptămâni au trecut pe teren propriu, scor 5-2, de Metalul Buzău într-un meci ce a contat pentru faza a III-a a Cupei României.

     Partida de astăzi de la Rm. Sărat va fi condusă de o brigadă compusă din Florescu Valentin, Ciuraru Roberto și Recsenedy Hunor Bela, toți din Sfântu Gheorghe. Observatori vor fi domnii Gheorghe Ştefan, Starica Virgil.

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

Vineri:
CSM Râmnicu Sărat   –   CSM Focşani 2007
CSM Roman   –   AFC Botoşani 2

 

Sâmbătă:
Foresta Suceava   –   Şomuz Fălticeni
KSE Târgu Secuiesc   –   Bucovina Rădăuţi
Metalul Buzău   –   SCM Gloria Buzău
Sporting Lieşti   –   Ceahlăul Piatra Neamţ
  –   Sănătatea Darabani
Ştiinţa Miroslava   –   CSM Paşcani

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat în Seria I (seria Moldovei)

          În cursul serii de astăzi, Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal a aprobat componența seriilor sezonului 2018-2019 al Ligii a III-a. Cel de-al treilea eșalon fotbalistic românesc va fi compus din 5 serii a câte 16 echipe.

         În ceea ce o privește pe CSM Rm. Sărat, în sezonul ce va începe la sfârșitul săptămânii viitoareaceasta va face parte din Seria I, denumită și seria Moldovei. Alături de râmniceni, tot în această serie au fost repartizate și celelalte două reprezentante ale județului Buzău, SCM Gloria și Metalul.

IATĂ COMPONENȚA SERIILOR, SEZON 2018-2019:

 

 

SERIA I

SERIA A II-A

SERIA A III-A

1

CSM RM. SĂRAT 1 SC Fotbal Club R Bucureşti 1 ACS Flacăra Horezu
2 ACS Şomuz Fălticeni 2 CS Făurei 2 ACS SR Municipal Braşov
3 ACS Gauss Bacău 3 CS Medgidia 3 ACS Unirea Bascov
4 ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 4 CSO Bragadiru 4 U Craiova 1948
5 ACS Foresta Suceava 5 CS Afumaţi 5 AFCM Alexandria
6 CS Ştiinţa Miroslava 6 AFC Progresul 1944 Spartac 6 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
7 ACS Suporter Oțelul Galaţi 7 AFC Unirea 04 Slobozia 7 AFC Astra 2
8 CSM Roman 8 CSA Axiopolis Sport Cernavodă 8 U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2
9 CSM Bucovina Rădăuți 9 SC Popești-Leordeni 9 CSM Flacăra Moreni
10 CS Sporting Lieşti 10 SC FC FCSB SA 2 10 SC FC Voluntari SA 2
11 ACS KSE Târgu Secuiesc 11 ACS Înainte Modelu 11 ACSO Filiaşi
12 CSM Focşani 2007 12 CS Tunari 12 CS Atletic Bradu
13 ASMS ACS Sănătatea Darabani 13 ACSM Olteniţa 13 AS FC Pucioasa
14 AFC Metalul Buzău 14 AS FC Agricola Borcea 14 AFC Hermannstadt 2
15 SCM Gloria Buzău 15 ACS Sportul Chiscani 15 CS Sporting Roșiori 2008
16 CSM Paşcani 16 ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 16 ACS Viitorul Domneşti

 

 

SERIA A IV-A

SERIA A V-A

1 ACS Dumbrăviţa 1 ACS Sticla Arieşul Turda
2 CS Crişul Chişineu-Criş 2 CS Minaur Baia Mare
3 CS Hunedoara 3 ACS MSE Târgu Mureş
4 CS Ocna Mureş 4 AFC Unu Fotbal Gloria
5 CSM Şcolar Reşiţa 5 ACS Fotbal Comuna Recea
6 CS Naţional Sebiş 6 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
7 CSM Lugoj 7 CS Sănătatea Servicii Publice Cluj
8 ACF Metalurgistul Cugir 1939 8 AFC Hărman
9 ACS Industria Galda 9 CS Olimpic Cetate Râşnov
10 CS Şoimii Lipova 10 FC CFR 1907 Cluj SA 2
11 AFC Unirea 1924 11 AFC Unirea Tăşnad
12 CNS Cetate Deva 12 CSM Avântul Reghin
13 CSC Ghiroda și Giarmata Vii 13 AFC Odorheiu Secuiesc
14 CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 14 CS Gaz Metan Mediaş 2
15 ACS FC Avrig 15 FC Unirea Dej
16 CS Millenium Giarmata 16 CS Iernut

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat primește vizita celor de la Modelu astăzi de la 18:00

     Sezonul 2017-2018 se apropie de final. Cu 3 etape rămase de disputat în Seria a 2-a, râmnicenii de la CSM vor primi vizita celor de la Înainte Modelu astăzi în penultima partidă de pe teren propriu din acest sezon.

     Partida se va disputa cu începere de la orele 18:00 pe Stadionul Municipal „OLIMPIA” și va fi abitrată de o brigadă compusă din Ilie Ionuț Cătălin (Bucureşti), la centru, iar la cele două tușe de Goicea Silviu (Bucureşti), Neagu Gabriel (Bucureşti). Observatori vor fi domnii Crăciun Romel (Giurgiu), Veress Lorant (Sfântu Gheorghe).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 11 mai:

 

CSM Râmnicu Sărat   –             Înainte Modelu
Axiopolis Cernavodă   –            Delta Dobrogea Tulcea
FC Voluntari 2   –            Unirea 04 Slobozia

 

Sâmbătă, 12 mai:

 

Progresul Spartac Buc.   –            Metalul Buzău
Farul Constanţa   –            FCSB 2
Victoria Traian   –            ACSM Olteniţa
Agricola Borcea   –            Sportul Chiscani

 

Iulian Grigoraș

Metalul Buzău – CSM Rm. Sărat, vineri de la 18:00

     După victoria din runda precedentă, scor 3-2, în fața echipei Delta Tulcea, jucătorii de la CSM se vor deplasa vineri, 4 mai, pe sinteticul din Crâng pentru a da piept cu formația Metalul Buzău într-o partidă ce va conta pentru etapa cu numărul 23 a Ligii a III-a.

     Partida este programată a începe de la orele 18:00.

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 4 mai:
Metalul Buzău   –        CSM Râmnicu Sărat
Sportul Chiscani   –        FC Voluntari 2
FCSB 2   –        Victoria Traian
Delta Dobrogea Tulcea   –        Progresul Spartac Buc.

 

Sâmbătă, 5 mai:

 

Unirea 04 Slobozia   –        Axiopolis Cernavodă
ACSM Olteniţa   –        Agricola Borcea
Înainte Modelu   –        Farul Constanţa

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat – Delta Tulcea, astăzi de la 17:00

     După 2 partide consecutive în care jucătorii de la CSM au evoluat în deplasare, astăzi aceștia vor reveni în fașa propriilor suporteri într-o partidă ce va conta pentru etapa cu numărul 22 a Ligii a III-a.

     Adversarul elevilor lui Marius, Tîrîlă, Sorin Bodoc și Viorel Bodan va fi formația Delta Tulcea într-un meci ce se anunță a fi foarte atractiv pentru iubitorii sportului cu balonul rotund. În tur, râmnicenii au câștigat cu scorul de 2-1 reușind să întoarcă scorul în ultimele 3 minute ale partidei prin Bălan și Croitoru.

     Partida va începe de la orele 17:00 pe Municipalul „OLIMPIA” din Rm. Sărat și va fi condusă de o brigadă compusă din: Lica Iurgen Ciprian (Constanţa), Bratoi Ciprian (Alexandria), Baciu Andrei (Videle), în timp ce observatori vor fi domnii Iancu Marin (Urziceni), Ciubotariu Liviu (Galaţi).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 27 aprilie:
CSM Râmnicu Sărat   –             Delta Dobrogea Tulcea
FC Voluntari 2   –             ACSM Olteniţa

 

Sâmbătă, 28 aprilie:
Axiopolis Cernavodă   –               Progresul Spartac Buc.
Farul Constanţa   –             Metalul Buzău
Victoria Traian   –             Înainte Modelu
Agricola Borcea   –              FCSB 2
Unirea 04 Slobozia   –             Sportul Chiscani

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat se deplasează la Cernavodă

     După meciul de pe teren propriu din runda precedentă a Ligii a III-a susținut în compania liderului Farul Constanța, pentru fotbaliștii de la CSM urmează două deplasări consecutive la celelalte ocupante ale podiumului, Axiopolis Cernavodă, respectiv Progresul București.

     În runda din acest week-end, sâmbătă, elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc vor da piept cu ocupanta ultimei trepte a podiumului, Axiopolis Cernavodă.

     Partida este programată a începe de la orele 17:00 pe Stadionul „Trust” și va fi condusă de o brigadă compusă din Terteleac Ana Maria (Berceni), Bălțatu Mihai (Buftea) și Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti). Observatori vor fi domnii Chiriazic Constantin (Tulcea), Burloiu Daniel (Galaţi).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri:

FC Voluntari 2  0 – 2            Înainte Modelu
Sportul Chiscani  2 – 1            ACSM Olteniţa

 

Sâmbătă:

 

Axiopolis Sport Cernavodă   –             CSM Râmnicu Sărat
Farul Constanţa   –             Progresul 1944 Spartac
Victoria Traian   –             Delta Dobrogea Tulcea
Agricola Borcea   –             Metalul Buzău
Unirea 04 Slobozia   –             FCSB 2

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat revine mâine seară în fața prorpiilor suporteri

     După 2 etape consecutive în care formația locală de liga a III-a, CSM Rm. Sărat, a evoluat pe teren străin, râmnicenii vor evolua în această săptămână pe teren propriu, marți și vineri.

     Așadar, mâine cu începere de la ora 17:00, Tîrîlă și compania vor disputa partida restantă cu Agricola Borcea, partidă ce a fost amânată cu două săptămâni în urmă datorită condițiilor meteo nefavorabile.

     Râmnicenii vin după victoria obținută pe terenul Victoriei Traian, scor 1-0, în timp ce oaspeții de mâine vin după insuccesul de pe teren propriu, 3-5, în fața Progresului Spartac București. În tur, Csm-ul s-a impus cu scorul de 3-1 datorită unui hattrick al lui Bogdan Bălan.

     Partida de mâine va fi condusă de o brigadă compusă din Neculcea Bogdan (Bucureşti), Răduță Gabriel (Ploieşti) și Mociorniță Nicolae Bogdan (Băicoi), în timp ce observatori vor fi domnii Ciocoiu Constantin (Băicoi), Rusu Cristinel (Focşani).

 

Iulian Grigoraș

Victoria Traian – CSM Rm. Sărat, mâine de la 15:00

     Vineri și sâmbătă, seria a II-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc își va desfășura episodul cu numărul 18.

     CSM Rm. Sărat va avea parte sâmbătă, 31 martie, de o deplasare în județul Brăila, la ocupanta ultimei poziții în clasament, Victoria Traian. Partida va începe de la orele 15:00 și va fi arbitrată de o brigadă compusă din Beldiman Răzvan (Galaţi), Iftode Florin (Târgu Bujor), Colniceanu Dorinel (Tulcea) în timp ce observatori vor fi domnii Popescu Cătălin Eugen (Ploieşti), Andrei Gheorghe (Ploieşti).

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

Vineri, 30 martie:
FC Voluntari 2   –       Delta Dobrogea Tulcea
Sportul Chiscani   –       Înainte Modelu

 

Sâmbătă, 31 martie:
Victoria Traian   –       CSM Râmnicu Sărat
Axiopolis Sport Cernavodă   –       Farul Constanţa
Agricola Borcea   –       Progresul 1944 Spartac Buc.
Unirea 04 Slobozia   –       Metalul Buzău
ACSM Olteniţa   –       FCSB 2

 

Iulian Grigoraș

Etapa Ligii a III-a din acest week-end amânată datorită condițiilor meteo nefavorabile

     La sfârșitul acestei săptămâni trebuiau să se dispute partidele din cadrul rundei cu numărul 17 al seriei a 2-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc.

     Întrunit joi, 22 martie, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis cu unanimitate de voturi reprogramarea etapelor din Liga 3 și a competițiilor de juniori.

     Deciziile au fost luate din cauza condițiilor meteo nefavorabile și în urma solicitărilor venite din partea cluburilor.

     Astfel, s-a hotărât amânarea etapei următoare din Liga 3, programată pe datele 23-24 martie, pentru data de 3 aprilie.

     CSM Rm. Sărat urma să joace pe teren propriu vineri cu formația Agricola Borcea. În urma amânării acestei runde, râmnicenii vor disputa următoarea partidă, marți, 27 martie, în deplasare la Sportul Chiscani, partidă restanță din prima etapă a returului care a fost amânată la fel, datorită condițiilor meteo nefavorabile la acea vreme.

CSM Rm. Sărat se deplasează sâmbătă la Modelu în etapa a 11-a

     Seria a II-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc a ajuns la episodul cu numărul 11.

     În această rundă, echipa locală, CSM Rm. Sărat, va avea parte de o deplasare în județul Călărași pentru a da piept cu formația Înainte Modelu. Cele două formații ocupă poziții apropiate în clasament, CSM locul 8 cu 15 puncte în timp ce gazdele de mâine ocupă poziția a 9-a cu un total de 10 puncte.

     Partida se va desfășura sâmbătă cu începere de la orele 14:00 pe Stadionul „Vasile Enache” și va fi condusă de o brigadă compusă din Anton Sergiu (Bucureşti), State Şerban (Curtea de Argeş) și Cojocaru Ionuț (Giurgiu). Observatori vor fi domnii Totan Mihnea Marsilian (Bucureşti), Cârlig Petrea (Tulcea).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri:

 

FCSB 2 1  –  4      Farul Constanţa
Sportul Chiscani  0  –  2           Agricola Borcea

 

Sâmbătă:

 

Înainte Modelu   –        CSM Râmnicu Sărat
ADelta Dobrogea Tulcea   –        Axiopolis Sport Cernavodă
Metalul Buzău   –        Progresul 1944 Spartac
ACSM Olteniţa   –        Victoria Traian
Unirea 04 Slobozia   –        FC Voluntari 2

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat, se deplasează la Tulcea în etapa a 9-a

     Formația de Liga a III-a, CSM Rm. Sărat va avea parte de o deplasare pe terenul celor de la Delta Dobrogea Tulcea în runda cu numărul 9 al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc.

….. După ce în ultimele 3 runde elevii lui Marius Tîrîlă au avut parte de adversari redutabili, practic primele 3 formații din fruntea clasamentului și, totodată, echipele ce se luptă pentru promovare, Farul Constanța, Axiopolis Cernavodă și Progresul Spartac București, fotbaliștii râmniceni vor să aducă toate punctele puse în joc de la Tulcea și, astfel, să acumuleze 15 puncte în clasament pentru a putea pregăti cât mai bine derby-ul județului Buzău când vor întâlni formația Metalul.

…..Partida Delta Dobrogea Tulcea – CSM Rm. Sărat va avea loc vineri, 20 octombrie, cu începere de la orele 15:00 și se va disputa pe Stadionul „Delta” și va fi condusă de o brigadă exclusiv din București compusă din Ene Mihai Laurențiu, Bărbulescu Marius și Goicea Silviu.

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat – Axiopolis Cernavodă, mâine de la 15:00 în etapa a VII-a

     Participantă în seria a 2-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc, CSM Rm. Sărat va avea parte de 2 etape de foc pe teren propriu.

     Prima dintre acestea va avea loc vineri, 6 octombrie, pe Stadionul Municipal „OLIMPIA”cu începere de la orele 15:00, partidă în care elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc vor da piept  cu formația constănțeană Axipolis Cernavodă.

     Cele două formații sunt apropiate în clasament fiind despărțite de 1 singur punct, constănțenii aflându-se pe locul 5 cu 13 puncte acumulate în timp ce râmnicenii se află o poziție mai jos cu 12 puncte acumulate până în prezent.

     Partida va fi condusă de o brigadă formată din Robu Ovidiu (Popeşti Leordeni), Petre Doru Nicolae (Bucov), Nan Marilena Catalina (Alexandria) în timp ce observatori vor fi domnii Simion Andrei (Bucureşti), Sava Cristian (Bacău).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 6 octombrie:

 

CSM Râmnicu Sărat   –             Axiopolis Sport Cernavodă
Delta Dobrogea Tulcea   –             Victoria Traian
Înainte Modelu   –             FC Voluntari 2
FCSB 2   –             Unirea 04 Slobozia

 

Sâmbătă, 7 octombrie:

 

Progresul 1944 Spartac Buc.   –             Farul Constanţa
Metalul Buzău   –             FC Agricola Borcea
ACSM Olteniţa   –             Sportul Chiscani

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat se deplasează sâmbătă la Techirghiol pentru partida cu Farul Constanța

     Începând de astăzi (n.r. vineri), se vor desfășura partidele contând pentru etapa cu numărul 6 din cadrul Ligii a III-a la fotbal.

     În ceea ce privește seria a 2-a, serie unde activează și CSM Rm. Sărat, astăzi se vor desfășura 2 partide în timp ce restul se vor disputa mâine.

     Ocupanta ultimei trepte a podiumului, CSM Rm. Sărat va avea parte de o deplasare dificilă, în fieful ocupantei poziției secunde, Farul Constanța. Cele două formații sunt despărțite de 1 punct în clasament, râmnicenii având trecute în dreptul lor 12 puncte în timp ce echipa pregătită de Petre Grigoraș a acumulat 13 puncte. Ambele echipe vin după victorii obținute în runda precedentă pe teren propriu, elevii lui Marius Tîrîlă câștigând partida cu Victoria Traian, scor 3-0, în timp ce constănțenii au luat toate punctele în fața celor dee la Axiopolis Cernavodă câștigând cu 3-1.

     Partida Farul Constanța – CSM Rm. Sărat se va disputa sâmbătă, 30 septembrie, cu începere de la orele 17:00 pe Terenul din Techirghiol.

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri:

 

Sportul Chiscani   –        FCSB 2
FC Voluntari SA 2   –        Metalul Buzău

 

Sâmbătă:

 

Farul Constanţa   –        CSM Râmnicu Sărat
Axiopolis Sport Cernavodă   –        ACSM Olteniţa
Unirea 04 Slobozia   –        Înainte Modelu
Agricola Borcea   –        Delta Dobrogea Tulcea
Victoria Traian   –        Progresul 1944 Spartac Buc.

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat, Victori(a)oasă cu Traian și urcă pe 3 în clasament

     Etapa cu numărul 5 a Ligii a III-a, a adus pentru fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat ce-a dea patra victorie, a treia de pe teren propriu, din acest sezon.

     Vineri cu începere de la orele 17:00, Stadionul „Olimpia” din Rm. Sărat a fost gazda partidei ligii a treia la fotbal dintre formația locală, CSM Rm. Sărat și brăilenii de la Victoria Traian. 

     Intrați pe teren determinați să respecte calculele hârtiei care îi dădeau drept favoriți, jucătorii râmniceni au tranșat soarta partidei până la pauză chiar prin reușitele antrenorilor jucători Marius Tîrîlă care a deschis scorul în minutul 23 și a lui Sorin Bodoc care, în ultimul minut al primului mitan, a transformat o lovitură de la punctul cu var obținută tot de Marius Tîrîlă care a fost faultat clar în suprafața de pedeapsă de portarul oaspeților Tunea. Rezultatul final, 3-0, a fost stabilit de golgeterul galben-albaștrilor, Bogdan Bălan în cel de-al doilea minut al prelungirilor.

     Așadar, CSM Rm. Sărat acumulează 12 puncte în clasament urcând pe podiumul seriei a 2-a și, totodată, râmnicenii nu se dezmint și, pe langă faptul că este echipa cu cei mai mulți juniori în teren, a bifat și introducerea pe teren, la vârsta de numai 14 ani, în minutul 70 a lui Pescaru Cosmin, un junior din pepiniera proprie născut în iulie 2003.

     Următoarea partidă a CSM-ului, cea din etapa a 6-a, va avea loc sâmbăta viitoare, 30 septembrie, în deplasare la Constanța, pe Stadionul „Farul” cu formația locală ASSCS Farul Constanţa.

 

Click AICI pentru a vedea galeria foto a meciului

 

IATĂ REZULTATELE COMPLETE ALE ETAPEI:

 

CSM Râmnicu Sărat  3 – 0       Victoria Traian
Delta Dobrogea Tulcea  0 – 3       FC Voluntari 2
FCSB 2  5 – 0        ACSM Olteniţa
Farul Constanţa  3 – 1       Axiopolis Sport Cernavodă
Progresul 1944 Spartac Buc.  1 – 0        FC Agricola Borcea
Metalul Buzău  2 – 2       Unirea 04 Slobozia
Înainte Modelu  8 – 0       Sportul Chiscani

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat primește vizita celor de la Victoria Traian în runda a 5-a

     După victoria obținută, scor 3-1, în etapa precedentă pe terenul celor de la Agricola Borcea, fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat vor evolua în fața propriilor suporteri la sfârșitul acestei săptămâni.

     Elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc vor da piept cu formația brăileană Victoria Traian, formație aflată la primul sezon de Liga a III-a, aceasta promovând în această vară.

     Chiar dacă râmnicenii par favoriți, cel puțin după calculele hârtiei, aceștia sunt convinși că brăilenii vin la Râmnic să își vândă scump pielea și să acumuleze primul sau primele puncte din acest sezon și de aceea Roman&Co. vor intra la fel de concentrați și de motivați pe teren pentru a obține toate cele trei puncte puse în joc.

     Partida CSM Rm. Sărat – Victoria Traian este programată a se disputa mâine, vineri, cu începere de la orele 17:00 pe Stadionul „OLIMPIA” și va fi condusă de o brigadă compusă din domnii Buzea Vasile (Bucureşti), Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti) și Vițelaru Cosmin (Vaslui) în timp ce observatori for fi domnul Popescu Cătălin Eugen (Ploieşti), respectiv domnul Starica Virgil (Iaşi).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 22 sept:

CSM Râmnicu Sărat   –        Victoria Traian
Delta Dobrogea Tulcea   –        FC Voluntari 2
FCSB 2   –        ACSM Olteniţa

 

Sâmbătă, 23 sept:

 

Farul Constanţa   –        Axiopolis Sport Cernavodă
Progresul 1944 Spartac Buc.   –        FC Agricola Borcea
Metalul Buzău   –        Unirea 04 Slobozia
Înainte Modelu   –        Sportul Chiscani

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat se întoarce cu toate punctele de la Borcea și obține a treia victorie din patru etape

     Etapa cu numărul 4 a seriei a 2-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc a programat pentru CSM Rm. Sărat o deplasare în județul Călărași la nou-promovata Agricola Borcea, o formație incomodă care cedează greu punct sau puncte pe teren propriu.

     Elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc au făcut o partidă foarte bună dominând pe tot parcursul meciului, atât teritorial cât și din punct de vedere al posesiei. Chiar dacă șutul lui Roman din minutul 35 lovește stâlpul din partea stângă a portarului călărășean, fotbaliștii râmniceni reușesc să între la pauză în avantaj datorită reușitei lui Bălan din minutul 44.

     Galben-albaștrii ies de la cabine determinați să mai înscrie și să se întoarcă la Râmnic cu toate punctele puse în joc. Acest lucru s-a văzut și pe tabela de marcaj care, în minutul 71 arăta scorul de 3-0 datorită triplei lui Bogdan Bălan din minutele 53, respectiv 71. Gazdele reușesc să reducă din diferență după 5 minute prin Bumbac care înscrie de la punctul cu var însă nu mai au forța de a mai schimba tabela…1-3.

     Așadar, CSM Rm. Sărat obține cea de-a treia victorie din patru etape scurse și așteaptă vizita brăilenilor de la Victoria Traian într-o partidă ce se va disputa vineri, 22 septembrie cu începere de la orele 17:00.

Click AICI pentru a vedea galeria foto a partidei

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat se deplasează la Agricola Borcea sâmbătă pentru meciul din etapa IV

     După cel de-al doilea succes obținut pe teren propriu runda precedentă, a treia, din acest sezon, râmnicenii de la CSM Rm. Sărat vor avea parte de o deplasare în județul Călărași la acest sfârșit de săptămână pentru a da piept cu formația FC Agricola Borcea într-o partidă ce va contata pentru etapa cu numărul 4.

     Elevii lui Marius Tîrîlă vin așadar după succesul de pe teren propriu cu FC Voluntari 2, scor 2-1, în timp ce călărășenii vin după insuccesul de pe terenul de la Farul Constanța, scor 1-3.

     Partida se va disputa sâmbătă, 16 septembrie, cu începere de la orele 17:00 pe Terenul Comunal din Borcea și va fi arbitrată de o brigadă compusă din domnii Safta Mihai (Iordăcheanu), Călărașu Ștefan (Câmpina), Ciorescu Octavian (Ploieşti). Observatorii partidesi sunt doamna Berceanu Roxana (Bucureşti), respectiv domnul Giuran Iulian (Constanţa).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

Vineri, 15 septembrie:

Sportul Chiscani  2 – 6        Metalul Buzău
FC Voluntari 2  2 – 2        Progresul 1944 Spartac Buc.

 

Sâmbătă, 16 septembrie:

 

FC Agricola Borcea   –        CSM Râmnicu Sărat
Axiopolis Sport Cernavodă   –        FCSB 2
ACSM Olteniţa   –        Înainte Modelu
Unirea 04 Slobozia   –        Delta Dobrogea Tulcea
Victoria Traian   –        Farul Constanţa

 

Iulian Grigoraș

C.S.M. Rm. Sărat își respectă blazonul pe teren propriu și învinge F.C. Voluntari 2

     La sfârșitul acestei săptămâni (n.r. vineri, 8 septembrie), cu începere de la orele 17:00 fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat au disputat a doua partidă din acest sezon al ligii a III-a pe teren propriu.

     Dacă în prima rundă râmnicenii au învins formația brăileană Sportul Chiscani, de această dată aceștia au primit vizita echipei secunde a câștigătoarei Cupei și Sepercupei României, FC Voluntari. Se anunța o partidă grea pentru galben-albaștri, o partidă în care înfruntau o formație care și-a exprimat dorința de a promova la sfârșitul acestui sezon și care are în componență jucători valoroși din propria pepinieră alături de care principalul de la prima echipă, Claudiu Niculescu, îl „ajută” pe Dinu Todoran cu jucători din lotul formației de Liga I.

     Cu toate acestea, jucătorii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc au intrat motivați și dornici să facă o partidă bună, lucru care s-a văzut și pe tabelă la sfârșitul celor 90 de minute când era scris scorul de 2-1 datorită reușitelor lui Bogdan Bobe (15) și a lui Ionuț Roman (80) care a reluat în plasă mingea primită de la Sorin Bodoc după acesta a făcut o cursă de 40 de metri.

     În minutele de prelungiri, oaspeții reușesc să înscrie golul de onoare prin Teodorescu, un gol care nu a mai contat și CSM Rm. Sărat își adjudecă toate cele 3 puncte puse în joc acumulând astfel 6 puncte în cele 3 partide disputate până acum.

     Următoarea partidă pentru Roman și compania va avea loc la mijlocul săptămânii ce stă să înceapă, mai precis miercuri, 13 septembrie, de la 16:30 atunci când fotbaliștii râmniceni se vor deplasa la Focșani pentru a întâlni formația locală, CSM, într-o partidă ce va conta pentru turul 3 al Cupei României.

Click AICI pentru a vedea galeria foto a meciului

 

Iată rezultatele complete ale etapei:

 

CSM Râmnicu Sărat 2 – 1        FC Voluntari 2
Delta Dobrogea Tulcea  4 – 1        Sportul Chiscani
Victoria Traian  0 – 2        Axiopolis Sport Cernavodă
Farul Constanţa  3 – 1        FC Agricola Borcea
Progresul 1944 Spartac Buc.  4 – 1             Unirea 04 Slobozia
Metalul Buzău  1 – 0        ACSM Olteniţa
Înainte Modelu  1 – 3          FCSB 2

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat învinsă la Unirea Slobozia

     După victoria din runda inaugurală de pe teren propriu, scor 4-0, în fața brăilenilor de la Sportul Chiscani, râmnicenii de la CSM s-au deplasat sâmbătă, 2 septembrie, pentru etapa cu numărul 2 a Ligii a III-a în fieful Unirii Slobozia, una din cele mai bune echipe ale acestui eșalon care și-a anunțat intenția de a promova în eșalonul secund la sfârșitul acestui sezon lucru care se vede și după numele care alcătuiesc lotul formației ialomițene, nume cu ștate vechi și cu multe partide în eșaloanele superioare ale fotbalului românesc. Acest lucru s-a văzut cert și pe tabela de marcaj la sfârșitul celor 90 de minute, chiar dacă râmnicenii au reușit să deschidă scorul prin Bogdan Bălan în minutul 15. Până la pauză gazdele au reușit să întoarcă scorul în favoarea lor prin Răduca (24) și Bucă (31) pentru ca la final scorul să arate 6-1 în favoarea ialomițenilor datorită a încă patru reușite ale lui Toma (64), Răduca din penalty (72), Teodorescu tot din penalty (78) și a lui Gherasim (82).

     În runda următoare, etapa cu numărul 3, CSM Rm. Sărat va evolua pe teren propriu, vineri, 8 septembrie, cu începere de la orele 17:00, atunci când va primi vizita formației secunde a celor de la FC Voluntari.

 

Click AICI pentru a vedea galeria foto a meciului

IATĂ REZULTATELE COMPLETE ALE ETAPEI:

Unirea 04 Slobozia  6 – 1        CSM Râmnicu Sărat
Sportul Chiscani  0 – 4        Progresul 1944 Spartac Buc.
FC Voluntari 2  0 – 0        Farul Constanţa
Axiopolis Sport Cernavodă  4 – 2        Înainte Modelu
FCSB 2  0 – 0        Metalul Buzău
ACSM Olteniţa  5 – 0        Delta Dobrogea Tulcea
FC Agricola Borcea  7 – 0        Victoria Traian

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat se deplasează la Slobozia în etapa 2

     După ce au învins categoric în prima rundă, scor 4-0, în partida de pe teren propriu împotriva brăilenilor de la Sportul Chiscani, Roman și compania se vor deplasa la sfârșitul acestei săptămâni în județul Ialomița pentru a susține partida contra celor de la Unirea Slobozia.

     Această partidă va reprezenta pentru adversarul râmnicenilor debutul în noul sezon de campionat având în vedere că partida din runda inaugurală împotriva Farului Constanța a fost amânată datorită retragerii din campionat a echipei secunde a Viitorului (n.r. Farul trebuia să stea în prima etapă, iar Slobozia să joace cu Viitorul și, în urma retragerii echipei lui Gică Hagi, Farul nu a avut timp suficient să organizeze partida cu Slobozia). Așadar, ialomițenii au disputat o singură partidă în acest sezon, cea din turul 2 al Cupei României câștigate după loviturile de departajare, 6-5, în dauna celor de la Popești-Leordeni.

     Partida Unirea Slobozia – CSM Rm. Sărat se va disputa sâmbătă, 2 septembrie, cu începere de la orele 17:00 pe Stadionul „1 MAI” și va fi condusă de o brigadă compusă din Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti), Iugulescu Petruţa (Târgovişte) și Ivanov Roxana (Bucureşti), iar observatori vor fi domnii Matei Adrian (Berceni) și Borcan Ionut (Ploieşti).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI A 2-A:

Vineri, 1 septembrie:

Sportul Chiscani   –        Progresul 1944 Spartac Buc.
FC Voluntari 2   –        Farul Constanţa

 

Sâmbătă, 2 septembrie:

Unirea 04 Slobozia   –        CSM Râmnicu Sărat
Axiopolis Sport Cernavodă   –        Înainte Modelu
FCSB 2   –        Metalul Buzău
ACSM Olteniţa   –        Delta Dobrogea Tulcea
Agricola Borcea   –        Victoria Traian

 

Iulian Grigoraș

CSM Rm. Sărat, debut cu victorie în noul sezon

     Vineri seară CSM Rm. Sărat a debutat în fața propriilor suporteri în noul sezon al Ligii a III-a. Adversarul râmnicenilor din această rundă inaugurală a fost Sportul Chiscani, un adversar pe care elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc l-au mai întâlnit și în sezonul precedent.

     Partida începută de la orele 18:00 i-a găsit pe galben-albaștri în atac încă de la primul fluier al centralului și, după numai două minute scurse de la startul meciului, fundașul brăilenilor, Boariu, face un fault în postură de ultim apărător iar centralul Motan nu ezită și îi arată direct cartonașul roșu. În atac, cu dorință aprigă de victorie, cu un joc pe măsură și cu un om în plus, lucrurile decurg cum nu se poate mai bine pentru CSM fapt care îl înregistra și tabela de marcaj după numai 18 minute de joc, 2-0 datorită reușitelor lui Tudoran și a lui Roman, iar până la pauză gazdele au mai scuturat o dată plasa porții lui Tudor prin Bălan în minutul 31.

     Mitanul secund se desfășoară după același scenariu, cu râmnicenii controlând autoritar partida, Crețu reușind să ducă scorul la 4-0 în minutul 56. Acesta a fost, dealtfel, și scorul final după cele 90 de minute.

     În etapa următoare, jucătorii de la CSM Rm. Sărat se vor deplasa la Slobozia pentru a da piept cu formația din localitate, Unirea.

 

Click AICI pentru a vedea galeria foto a meciului

 

Echipa CSM Rm. Sărat îi mulțumește și îi urează bun venit în rândul ei celei ce ne va reda prin imagini partidele echipei, MARA ENESCU!

 

IATĂ REZULTATELE COMPLETE ALE ETAPEI:

CSM Râmnicu Sărat 4 – 0      Sportul Chiscani
Delta Dobrogea Tulcea 2 – 10      FCSB 2
FC Agricola Borcea 1 – 2      Axiopolis Sport Cernavodă
Victoria Traian 0 – 7        FC Voluntari SA 2
Progresul 1944 Spartac Buc. 6 – 4      ACSM Olteniţa
Metalul Buzău 1 – 0           Înainte Modelu
Farul Constanţa  amânat       Unirea 04 Slobozia

Iulian Grigoraș

Olimpia Rm. Sărat – Sportul Chiscani, vineri în prima etapă a Ligii a III-a

     Repartizată în Seria a II-a al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc, Olimpia Rm. Sărat va disputa în acest sfârșit de săptămână prima partidă din cadrul sezonului 2017-2018. Adversarul râmnicenilor va fi formația brăileană Sportul Chiscani. Celel două echipe se cunosc datorită faptului că în sezonul trecut ambele au evoluat în Seria I și acesta reprezintă un motiv în plus pentru elevii lui Marius Tîrîlă și ai lui Sorin Bodoc să intre pe dreptunghiul verde motivați și cu dorința de a-și trece în cont toate punctele puse în joc, brăilenii reușind să le smulgă 4 din cele 6 puncte campionatul trecut.

     Așadar, vineri, 25 mai, de la orele 18:00 râmnicenii sunt invitați la Stadionul „OLIMPIA” pentru a-și susține favoriții și pentru a-i purta spre o victorie frumoasă.

     Partida va fi condusă de o brigadă compusă din domnii Motan Mihai (Aninoasa), Păunescu Adrian (Târgovişte) și Onicescu Ion (Glodeni). Observatorii partidei vor fi Popescu Cătălin Eugen (Ploieşti), respectiv Savu Cătălin (Galaţi).

Iată programul complet al etapei:

 

Vineri, 25 august:

Olimpia Râmnicu Sărat    –        Sportul Chiscani
Delta Dobrogea Tulcea   –        FCSB 2

 

Sâmbătă, 26 august:

Agricola Borcea   –        Axiopolis Sport Cernavodă
Victoria Traian   –        FC Voluntari SA 2
Progresul 1944 Spartac București   –        ACSM Olteniţa
Metalul Buzău   –        Înainte Modelu
Farul Constanţa  amânat      Unirea 04 Slobozia

 

Iulian Grigoraș

Olimpia Rm. Sărat – Sportul Chiscani în prima etapă a Ligii a III-a

     Miercuri, 16 august, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului în cele cinci serii ale Ligii 3, sezonul 2017-2018.

     Repartizată în Seria a II-a, alături de echipe precum FCSB 2, Viitorul 2, Voluntari 2 sau Farul Constanța,  Olimpia Rm. Sărat va debuta în noua stagiune ce va începe pe 26 august pe teren propriu împotriva formației Brăilene, Sportul Chiscani. Cele două formații s-au întâlnit și în sezonul trecut atunci când ambele făceau parte din Seria I.

     Primul derby pentru râmniceni va avea loc chiar în etapa secundă atunci când aceștia se vor deplasa pe terenul Unirii Slobozia. Partida împotriva celor de la Viitorul 2 se va disputa în runda cu numărul 6, iar cea împotriva constănțenilor de la Farul va avea loc în etapa a 9-a tot în deplasare, în timp ce duelul reprezentantelor buzoiene, cu Metalul Buzău, va avea loc în etapa a 11-a pe sinteticul din Crâng.

Iată programul complet al turului:

ETAPA 1

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
FC VIITORUL 2 (CT) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) stă
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – SC FCSB 2 (B)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)

ETAPA 2

AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
SC FCSB 2 (B) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – FC VIITORUL 2 (CT)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)

ETAPA 3

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
FC VIITORUL 2 (CT) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) stă
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – SC FCSB 2 (B)

ETAPA 4

AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – SC FCSB 2 (B)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – FC VIITORUL 2 (CT)

ETAPA 5

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
FC VIITORUL 2 (CT) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
SC FCSB 2 (B) stă

ETAPA 6

FC VIITORUL 2 (CT) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – SC FCSB 2 (B)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)

ETAPA 7
AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – FC VIITORUL 2 (CT)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
SC FCSB 2 (B) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
ACSM OLTENIŢA (CL) stă

ETAPA 8

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) stă
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – SC FCSB 2 (B)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
FC VIITORUL 2 (CT) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)

ETAPA 9

ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – FC VIITORUL 2 (CT)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
SC FCSB 2 (B) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)

ETAPA 10

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS FC DELTA DOBROGEA
TULCEA (TL)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) stă
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – SC FCSB 2 (B)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
FC VIITORUL 2 (CT) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)

ETAPA 11

AFC METALUL BUZĂU (BZ) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – FC VIITORUL 2 (CT)
SC FCSB 2 (B) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)

ETAPA 12

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) stă
FC VIITORUL 2 (CT) – SC FCSB 2 (B)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)

ETAPA 13

SC FCSB 2 (B) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B)
FC VIITORUL 2 (CT) stă
ACSM OLTENIŢA (CL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)

ETAPA 14

AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ) stă
CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT) – SC FC VOLUNTARI 2 (IF)
AS FC AGRICOLA BORCEA (CL) – AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL)
ACS VICTORIA TRAIAN (BR) – ACS SPORTUL CHISCANI (BR)
FC VIITORUL 2 (CT) – ACSM OLTENIŢA (CL)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) – SC FCSB 2 (B)
ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT) – ACS ÎNAINTE MODELU (CL)
ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – AFC METALUL BUZĂU (BZ)

ETAPA 15

ACSM OLTENIŢA (CL) – AS OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT 2010 CS (BZ)
AFC METALUL BUZĂU (BZ) – CSA AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)
ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)
SC FCSB 2 (B) – ASSCS FARUL CONSTANŢA (CT)
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC (B) stă
ACS SPORTUL CHISCANI (BR) – FC VIITORUL 2 (CT)
AFC UNIREA 04 SLOBOZIA (IL) – ACS VICTORIA TRAIAN (BR)
SC FC VOLUNTARI 2 (IF) – AS FC AGRICOLA BORCEA (CL)

 

Iulian Grigoraș

Olimpia Rm. Sărat a fost repartizată în Seria a II-a

     Federaţia Română de Fotbal a stabilit în cursul acestei zile seriile Ligii a III-a la fotbal pentru stagiunea 2017-2018.

     După ce, în ultimele 2 sezoane, râmnicenii de la Olimpia Rm. Sărat au făcut parte din Seria I, în sezonul ce va debuta pe data de 26 august aceștia vor evolua în Seria a II-a alături de echipe ca Farul Constanța, FCSB 2, Viitorul 2 sau Unirea Slobozia. Și în sezonul acesta, râmnicenii vor face parte dintr-o serie cu număr impar de echipe, și anume 15. Așadar fiecare echipă urmând să stea câte o etapă.

     Țintarul celui de-al treilea eșalon fotbalistic se va stabili miercuri, 16 august, începând cu orele 13:00.

 

IATĂ COMPONENȚA SERIILOR:

SERIA I
CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
ACS Sănătatea Dărăbani (BT)
CSM Roman (NT)
CSM Paşcani (IS)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacău (BC)
ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
AFC Hărman (BV)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
CSM Focşani 2007 (VN)
CS Avântul Valea Mărului (GL)
CS Sporting Lieşti (GL)
AFC Metalosport Galaţi (GL)
ACS Suporter Club Oțelul Galaţi (GL)

SERIA A II-A
AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AFC Metalul Buzău (BZ)
ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Victoria Traian (BR)
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
SC FCSB 2 (B)
AFC Progresul 1944 Spartac (B)
SC FC Voluntari 2 (IF)
AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
ACS Înainte Modelu (CL)
ACSM Olteniţa (CL)
AS FC Agricola Borcea (CL)
FC Viitorul 2 (CT)
CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ASSCS Farul Constanţa (CT)

SERIA A III-A
CS Atletic Bradu (AG)
CS Mioveni 2 (AG)
AS FC Aninoasa (DB)
CSM Flacăra Moreni (DB)
ACS Urban Titu (DB)
AFC Astra 2 (PH)
ACS Petrolul 52 (PH)
SC Popeşti-Leordeni (IF)
ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
CS Tunari (IF)
AS FC Milcov (OT)
AFCM Alexandria (TR)
CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
AFC Voinţa Saelele (TR)

SERIA A IV-A
CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
CS Naţional Sebiş (AR)
CS Şoimii Lipova (AR)
CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Ghiroda (TM)
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)
CNS Cetate Deva (HD)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CSM Şcolar Reşiţa (CS)
CS Internaţional Băleşti (GJ)
ACS Şirineasa (VL)
CS U Craiova 2 (DJ)
ACSO Filiaşi (DJ)

SERIA A V-A
AFC Unirea Tăşnad (SM)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
CS FC Zalău (SJ)
CS Unirea Jucu (CJ)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CSM Avântul Reghin (MS)
CS Iernut (MS)
ACS Industria Galda (AB)
CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)
ACS Performanţa Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)
FC Avrig (SB)
AFC Hermannstadt 2 (SB)

Olimpia – AFC Hărman, ultima reprezentație din acest sezon în fața propriilor suporteri a râmnicenilor

     Etapa ce se va disputa în acest sfârșit de săptămână, penultima a sezonului, reprezintă pentru Olimpia Rm. Sărat ultimul meci pe teren propriu. Râmnicenii vor primi, vineri de la orele 18:00, vizita brașovenilor de la AFC Hărman într-o partidă ce poate avea un rol important în lupta pentru promovare a oaspeților, aceștia situându-se pe poziția secundă în clasament la 1 punct distanță de liderul Csikszereda Miercurea Ciuc, în această luptă, cu șanse la promovarea în eșalonul secund aflându-se și formația Știința Miroslava clasată pe ultima treaptă a podiumului la 2 lungimi distanță de harghiteni.

     Partida va fi condusă de o brigadă compusă din Miron Florin (Bucureşti), la centru, iar la cele două tușe din Bedreaga Razvan (Galaţi) și Negoiță Răzvan (Brăila). Observatori vor fi domnii Cosoreanu Dumitru, respectiv Stănescu Florin.

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Vineri, 19 mai:

 

Olimpia Rm. Sărat   –        AFC Hărman
Sport Club Bacău   –        Sportul Chiscani
Aerostar Bacău   –        Sporting Lieşti
CSM Roman   –        Metalosport Galaţi
Atletico Vaslui   –        Avântul Valea Mărului
CSM Paşcani   –        Csikszereda Miercurea Ciuc

 

Sâmbătă, 20 mai:

 

Ştiinţa Miroslava   –        AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpic Cetate Râșnov   –        STĂ

 

Iulian Grigoraș

Olimpia va primi marți vizita liderului Csikszereda Miercurea Ciuc

     Partidele etapei cu numărul 27 a seriei I al celui de-al treilea eșalon fotbalistic românesc se vor desfășura marți și miercuri, 9 respectiv 10 mai, cu începere de la orele 18:00.

     Olimpia Rm. Sărat va primi vizita celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, noul lider al seriei după ce AFC Hărman a fost învinsă la Valea Mărului, în singura partidă ce se va disputa marți. Partida va fi condusă de o brigadă compusă din Olaru Constantin Alin (Râmnicu Valcea), la centru, Mihăilă Alexandru (Râmnicu Valcea) și Onicescu Ion (Târgovişte), la cele două tușe. Observatori vor fi domnii Cristian Vlad (Ploieşti) și Grozea Teodor (Brăila).

 

IATĂ PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI:

 

Marți, 9 mai:

 

Olimpia Rm. Sărat   –        Csikszereda Miercurea Ciuc

 

Miercuri, 10 mai:

 

Sport Club Bacău   –        Sporting Lieşti
CSM Roman   –        Olimpic Cetate Râșnov
Atletico Vaslui   –        Sportul Chiscani
Ştiinţa Miroslava   –        Metalosport Galaţi
CSM Paşcani   –        Avântul Valea Mărului
AFC Hărman   –        AFC Odorheiu Secuiesc
Aerostar Bacău   –        STĂ

 

Iulian Grigoraș

Olimpia învinge Odorheiu Secuiesc și așteaptă vizita celor de la Miercurea Ciuc

     În această etapă a ligii a III-a, cea cu numărul 25, Olimpia Rm. Sărat a jucat în fața propriilor suporteri după ce în precedentele 2 runde râmnicenii au jucat la Valea Mărului și SC Bacău.

     Vineri de la orele 17:00 pe o vreme superbă pentru fotbal, galben-albaștrii au primit vizita celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, formație ce a venit hotărâtă să își vândă scump pielea și, dacă se putea, să plece cu toate punctele de la Râmnic și au reușit să deschidă scorul după numai un sfert de oră de la primul fluier al centralului partidei prin Bogoly. Oaspeții s-au bucurat de acest avantaj de pe tabelă numai 11 minute deoarece râmnicenii încep să se apropie din ce în ce mai mult de poarta adversă iar în minutul 26 Tudor Saim execută magistral o lovitură liberă de la aproximativ 23 de metri și restabilește egalitatea. Cu patru minute înainte de sfârșitul primului mitan Bogdan Bălan aduce liniștea în rândul suporterilor și face ca tabela să înghețe până la final la scorul de 2-1 cu toate că vârful Crețu a irosit la ultima fază a primei reprize desprinderea la 2 goluri din postură de 1 la 1 cu portarul.

     Etapa viitoare, Olimpia va sta și se va pregăti pentru a primi vizita celor de la Miercurea Ciuc într-o etapă intermediară ce se va disputa marți, 9 mai, de la orele 18:00.

 

Vezi AICI galeria foto a meciului

 

Iulian Grigoraș